Rimouski: cenne zwycięstwo Gadomskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: atpworldtour.com

Piotr Gadomski wygrał drugi w karierze mecz w turnieju rangi challenger. W pierwszej rundzie zmagań w Rimouski Polak pokonał z Adriena Bossela 6:2, 7:6(4).

W tym sezonie Gadomski bez powodzenia walczyła w eliminacjach trzech challengerów. Najbliżej awansu był w ubiegłym tygodniu, ale w finałowej fazie imprezy w Kazaniu przegrał z Gilles Mullerem 6:7(4), 2:6.

Zmagania w kanadyjskim Rimouski (pula nagród 40 tys. dolarów) nie mają jednak tak mocnej obsady i Gadomski dostał się do nich bez eliminacji. W pierwszej rundzie 23-letni warszawianin trafił na kwalifikanta ze Szwajcarii i z roli faworyta znakomicie się wywiązał.

Gadomski przez cały mecz pewnie pilnował swojego podania, notując aż piętnaście asów. W pierwszym secie Polak dwukrotnie przełamał podanie Bossela. W drugim secie ta sztuka mu się nie powiodła ani razu, ale w tie breaku nasz tenisista okazał się niezwykle skuteczny. Mecz trwał 69 minut.

W drugiej rundzie Piotr Gadomski zagra z Ante Paviciem (229 ATP). Chorwat pokonał dziś rozstawionego z numerem pięć, doświadczonego Bobby Reynoldsa 6:3, 6:3.

Piotr Gadomski (Polska) – Adrien Bossel (Szwajcaria, Q) 6:2, 7:6(4)