Indian Wells: Federer bez straty seta w półfinale

Roger Federer wygrał z Kevinem Andersonem 7:5, 6:1 i bez straty seta awansował do półfinału turnieju w Indian Wells. Szwajcar zapewnił sobie powrót do czołowej piątki rankingu.

W środę Anderson wyeliminował Wawrinkę, ale z drugim Szwajcarem już wiele do powiedzenia nie miał. Federer przez cały mecz pewnie rozgrywał swoje gemy serwisowe (tenisista z RPA nie wykorzystał jednej okazji na przełamanie).

Anderson także długo bronił podania, ale od stanu 5:5 w pierwszym secie przegrał siedem kolejnych gemów, a przy stanie 5:1 były lider rankingu pewnie sfinalizował mecz własnym serwsiem. Pojedynek trwał 69 miunt. Dzięki temu zwycięstwu tenisista z Bazylei zapewnił sobie awans z ósmego na piąte miejsce rankingu.

Dla Federera był to dziewiąty wygrany mecz z rzędu, a także ósmy w karierze awans do półfinału turnieju w Indian Wells. O swój piąty finał utytułowany Szwajcar zagra z rewelacją tegorocznej edycji imprezy – Ołeksandrem Dołgopołowem. Ukrainiec w pierwszym czwartkowym spotkaniu wygrał z Milosem Raoniciem 6:3, 6:4 (czytaj więcej).