Indian Wells: zwycięstwo Kubota i Lindstedta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt wygrali z Feliciano Lopezem oraz Tommym Robredo 6:4, 3:6, 10-7, awansując do drugiej rundy turnieju deblowego w Indian Wells.

Mecz mógł potoczyć się znacznie szybciej, ale „nasza” para roztrwoniła w drugim secie prowadzenie 3:1. Super tie breaka lepiej rozpoczęli Hiszpanie, jednak od stanu 3-1 przegrali oni pięć kolejnych punktów. Kubot i Lindstedt przewagę utrzymali, wygrywając całe spotkanie godzinę oraz 28 minut.

Dla Kubota i Lindstedta był to pierwszy wspólny wygrany mecz od triumfu w Australian Open (w międzyczasie przegrali swoje pierwsze spotkania w Rotterdamie oraz Acapulco). O awans do ćwierćfinału zagrają z parą gospodarzy – Johnem Isnerem oraz Samem Querreyem.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 8) – F. Lopez, T. Robredo (Hiszpania) 6:4, 3:6, 10-7