Indian Wells: Jans-Ignacik przegrywa w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Początek Indian Wells nie jest najlepszy w wykonaniu polskich tenisistów. Już po pierwszej rundzie z turniejem deblowym pożegnała się Klaudia Jans-Ignacik.

Partnerką Polki w tegorocznej edycji Indian Wells była Iveta Melzer, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem – Benesova. Zarówno Polka, jak i Czeszka wróciły niedawno do rywalizacji na zawodowych kortach po sporej przerwie i nie były faworytkami w meczu z Mediną Garrigues i Szwedową.

Spotkanie było jednak dość wyrównane. Pierwsze cztery gemy zakończyły się przełamaniami, ale później obie pary serwowały już bardzo dobrze. Jans i Melzer miały lekki kryzys w dziewiątym gemie, dały się przełamać i to rywalki wygrały dzięki temu pierwszą partię 6:4.

W drugim secie Polka i Czeszka szybko wyszły na prowadzenie 3:0, lecz równie szybko rywalki doprowadziły do wyrównania. Przy stanie 6:5 Jans i Melzer miały dwie piłki setowe, ale Hiszpanka i Kazaszka zdołały się obronić i doprowadzić do tie breaka. W nim właśnie one miały lekką przewagę i ostatecznie wykorzystały czwartego meczbola.