Acapulco: Jans-Ignacik już w półfinale!

Klaudia Jans-Ignacik i Marina Zaniewska są już w półfinale turnieju WTA w Acapulco. Polsko-ukraiński duet wygrał z Olivią Rogowską oraz Yaniną Wickmayer 1:6, 6:3, 10-8.

Jan-Ignacik i Zaniewska rozpoczęły mecz fatalnie, przegrywając pierwszych pięć gemów i ostatecznie seta 1:6. W drugiej partii sytuacja się odwróciła. „Nasza” para prowadziła już 5:1, Rogowska i Wickmayer część strat odrobiły, jednak ostatecznie o wszystkim decydować musiał super tie break.

Pierwszy punkt zdobyły Wickmayer i Rogowska, ale był to jedyny moment gdy prowadziły. Po nerwowej końcówce, polsko-ukraiński duet wykorzystał trzeciego meczbola, wygrywając całe spotkanie w godzinę oraz 12 minut.

W półfinale Klaudię Jans-Ignacik oraz Marinę Zaniewską czeka pojedynek z turniejową „dwójką” – Kirstiną Mladenovic oraz Galiną Woskobojewą.

Ćwierćfinał debla:
K. Jans-Ignacik, M. Zaniewska (Polska, Ukraina) – O. Rogowska, Y. Wickmayer (Australia, Belgia) 1:6, 6:3, 10-8