Acapulco: Radwańska nie sprostała Cibulkovej

Krótko trwała przygoda Urszuli Radwańskiej z turniejem w Acapulco. Krakowianka nie zdołał sprawić niespodzianki i w pierwszej rundzie przegrała z najwyżej rozstawioną Dominiką Cibulkovą 3:6, 4:6.

Dla Urszuli Radwańskiej był to pierwszy występ w turnieju WTA Tour po kontuzji i operacji barku. Dwa tygodnie temu krakowianka oficjalnie wróciła do rywalizacji, osiągając ćwierćfinał imprezy ITF w Midland (pula nagród 100 tys. dolarów).

Polka miała wyjątkowo trudne losowanie w Acapulco, gdyż trafiła na najwyżej sklasyfikowaną uczestniczkę turnieju, niedawną finalistkę Australian Open. Niestety niespodzianki nie było.

""

Cibulkova rozpoczęła spotkanie od wygrania pierwszych trzech gemów. Do końca partii więcej przełamań już nie było. W drugim secie Słowaczka także jako pierwsza zdołała wywalczyć breaka i prowadziła 4:2. Radwańska doprowadziła do stanu 4:4, ale od tego momentu wygrała w meczu już tylko dwa punkty. Tenisistki rywalizowały przez godzinę oraz 19 minut.

W przyszłym tygodniu Urszula Radwańska przystąpi do rywalizacji w prestiżowej imprezie w Indian Wells. Krakowianka ma zapewniony występu w turnieju głównym, który rusza 5 marca.

Dominika Cibulkova (Słowacja, 1) – Urszula Radwańska (Polska) 6:3, 6:4