Sensacyjna wygrana Janowicza!!!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: kghm-atp.pl, foto: atptennis.com

Ogromna sensacja w KGHM Dialog Polish Indoors! Siedemnastoletni Polak, Jerzy Janowicz, pokonał Nicolasa Mahut (nr 2) i awansował tym samym do drugiej rundy turnieju rozgrywanego we Wrocławiu. Polski junior sensacyjnie wyeliminował z zawodów 44 tenisistę rankingu ATP!

Ostatnie spotkanie dzisiejszego dnia na korcie w hali Orbita, rozpoczął od swojego podania francuski tenisista. Mahut mimo dużych problemów z drugim serwisem, zdołał wyjść na prowadzenie 1:0. Nasz tenisista odpowiedział najlepiej jak tylko mógł i wyrównał stan w gemach.

Bardzo ważny moment tej partii miał miejsce chwilę potem, gdyż Francuz został niespodziewanie przełamany przez Janowicza. Głównym powodem tak sensacyjnego początku tego meczu, był przede wszystkim słaby drugi serwis Mahuta.

Siedemnastoletni Polak znakomicie prezentował się w kolejnych gemach na korcie głównym. Obaj tenisiści zgodnie wygrywali własne serwisy, dlatego po około czterdziestu minutach gry, Janowicz wygrał pierwszego seta, 6:4. W tej części gry nasz junior zaserwował pięć asów, a po pierwszym podaniu wygrywał aż 79% punktów.

Początek drugiego seta był bardzo dobry zarówno w wykonaniu Nicolasa Mahut, jak i „Jerzyka” (tak polskiego tenisistę nazywają znajomi). Obaj zawodnicy z łatwością wygrywali własne gemy serwisowe, dlatego w drugiej partii był wynik 4:5 dla Francuza.

Wtedy to naszemu młodemu tenisiście przydarzył się niestety nieco słabszy fragment gry, ponieważ popełnił kilka prostych błędów. Mahut jest zbyt doświadczonym tenisistą żeby nie wykorzystać takiej sytuacji – przełamał serwis Janowicza i wyrównał stan w setach.

Pierwszego gema w decydującej partii wygrał wprawdzie Nicolas Mahut, jednak w trzech kolejnych nie miał zbyt wiele do powiedzenia z rywalizacji z siedemnastolatkiem z Łodzi. Czołowy junior świata potrafił w jednym gemie zaserwować trzy asy, co robiło ogromne wrażenie na utytułowanym rywalu.

Ostatecznie Janowicz potrafił utrzymać przewagę do końca tego seta, dzięki czemu sprawił największą jak do tej pory sensację w turnieju. Spotkanie Polaka i Francuza zakończyło się dziesięć minut po północy, głównie z powodu bardzo długich wcześniejszych spotkań.

Dla siedemnastolatka mierzącego 202 centymetry wzrostu to zdecydowanie największy jak do tej pory sukces w karierze. Co więcej, dla Janowicz był to dopiero trzeci (!) pojedynek w zawodowych rozgrywkach. W dzisiejszym pojedynku imponował znakomitym serwisem – zagrał aż siedemnaście asów (!), a po swoim pierwszym podaniu wygrywał blisko 80% piłek.

Rywalem w drugiej rundzie grającego z dzika kartą tenisisty będzie Ukrainiec, Sergiy Stakhovsky (199 ATP). Spotkanie to odbędzie się jutro na korcie w hali Orbita, jako drugi pojedynek od godziny szesnastej.