Murcia: porażka Majchrzaka

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne, foto: Materiały prasowe

Nie udało się Kamilowi Majchrzakowi przebrnąć pierwszej rundy turnieju ITF w Murcii. Polak przegrał z Eduardem Esteve Lobato 4:6, 6:3, 4:6.

Znakomicie spisywał się Majchrzak w eliminacjach do turnieju głównego, przez które przebrnął bez straty seta. Niestety, w zasadniczej części zawodów tak łatwo już nie było i nasz reprezentant musiał uznać wyższość rywala.

Mecz był bardzo zacięty, a o sukcesie Esteve Lobato zadecydowało jedno przełamanie w decydującej partii. Hiszpan lepiej rozpoczął mecz, bo wygrał pierwszą partię 6:4. Majchrzak zdołał jednak wrócić do gry i w drugim secie to on był górą, triumfując do trzech. Równie wyrównana była decydująca odsłona. Niestety, w kluczowych momentach to Hiszpan grał lepiej, dzięki czemu ponownie zwyciężył do czterech i awansował do drugiej rundy.