Sao Paulo: Piter w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Jan McIntyre

Katarzyna Piter udanie rozpoczęła turniej WTA w Sao Paulo. Polka pokonała grającą dzięki "dzikiej karcie" Beatriz Haddad Maię 6:3, 6:3.

Polka była faworytką starcia z niespełna 18-letnią reprezentantką gospodarzy i dobrze wywiązała się z tej roli. Haddad Maia od początku meczu miała problemy przy własnym serwisie. Początkowo broniła break pointy, lecz w piątym gemie musiała skapitulować. Kilka minut później, przy stanie 4:3 dla Piter i serwisie Polki mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.

Przerwa nie zdekoncentrowała naszej reprezentantki. Po powrocie na kort Piter wygrała przy własnym serwisie, a później przełamała rywalkę po raz drugi i zwyciężyła w całym secie 6:3.

Druga odsłona rozpoczęła się od czterech przełamań z rzędu. W końcówce partii presji nie wytrzymała jednak Brazylijka, która łatwo dała się przełamać, a po chwili Piter zakończyła mecz przy własnym podaniu, wygrywając 6:3, 6:3.

W drugiej rundzie Polka zmierzy się z rozstawioną z numerem siedem Barborą Zahlavovą-Strycovą lub Dinah Pfizenmaier.

Katarzyna Piter (Polska) – Betriz Haddad Maia (Brazylia, WC) 6:3, 6:3