Rio de Janeiro: bolesna porażka Kani

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Paula Kania w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WTA w  Rio de Janeiro niespodziewanie przegrała z reprezentantką gospodarzy Gabrielą Ce 3:6, 6:2, 5:7.

Kania w rankingu znajduje się o 131 pozycji wyżej w rankingu od grającej z „dziką kartą” Brazylijki. Niestety nie znalazło to odzwierciedlenia na korcie.

Kania od początku miała spore problemy z serwisem – w całym meczu popełniła sześć podwójnych błędów i tyle samo razy została przełamana. W trzecim secie Ce prowadziła 5:3, Polka zdołała straty odrobić, żeby następnie przegrać dwa zacięte gemy. Przy 5:6, 40-15 i własnym podaniu, nasza tenisistka przegrała cztery kolejne punkty, a tym samym cały mecz. Rywalizacja trwała dwie godziny oraz 19 minut.

Miejsce w turnieju głównym Rio Open bez gry w eliminacjach zapewniony ma Katarzyna Piter. Jest to pierwsza edycja tej imprezy, o randze WTA International (pula nagród 250 tys. dolarów) i rozgrywanej na kortach ziemnych.