Kubot przegrał wygrany mecz

/ Jarosław Skoczylas , źródło: siemensopen.nl, foto: siemensopen.nl

Łukasz Kubot był bardzo blisko zwycięstwa w dniu wczorajszym z Raemonem Sluiterem w turnieju Siemens Open 2007, który rozgrywany jest w holenderskim Scheveningen (pula nagród 85 000 euro). Polski tenisista w dokończonym dziś spotkaniu, okazał się jednak nieznacznie gorszy i nie osiągnie tym samym najlepszego rezultatu w tym roku w zawodach singlowych.

Pierwszy set tego meczu był bardzo dobry w wykonaniu Polaka, która praktycznie nie popełniał niewymuszonych błędów, grając solidny tenis. Sluiter zupełnie inaczej – starał się szybko kończyć akcje, co wielokrotnie kończyło się prostym błędem ze strony Holendra. Ostatecznie dwukrotnie przegrał swój serwis i ostatecznie pierwszą partię, 2:6.

W drugiej partii faworyt gospodarzy grał zdecydowanie lepiej, przede wszystkim o niebo lepiej serwując. Pojawiły się także w jego grze wygrywające uderzenia, których zdecydowanie brakowało w początkowych fazach spotkania. Łukasz Kubot jednak ani przez chwilę nie spuścił z tonu, nadal grając bardzo dobrze. Ostatecznie o wyniku musiał zadecydować tie-break, w którym nieznacznie lepszy okazał się Sluiter.

Ostatni set miał bardzo dziwny przebieg, gdyż początek wydawał się lepszy w wykonaniu Kubota, jednak w końcówce, która decydowała o zwycięstwie, więcej zimnej krwi zachował Holender. To właśnie Sluiter dwukrotnie przełamał serwis naszego tenisisty, który może sobie teraz pluć w brodę, gdyż był bardzo bliski wygranej w dwóch setach – w tie-break’u miał piłki meczowe.

Mecz ten był dokończony dzisiaj, gdyż w Scheveningen w dniu wczorajszym gry były kilkakrotnie wstrzymywane z powodu deszczu. Polak nie utrzymał wysokiego poziomu gry, jaki prezentował w pierwszym secie tego spotkania i po raz kolejny można powiedzieć, że zawiódł oczekiwania swoich kibiców. Kubot wystąpi jeszcze w tym turnieju w grze podwójnej, gdzie w parze z Oliverem Marachem, są już w ćwierćfinale.