Bergamo: Panfil odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Grzegorzowi Panfilowi nie udało się awansować do turnieju głównego challengera w Bergamo. W ostatniej rundzie eliminacji Polak przegrał z Edwardem Corrie 5:7, 2:6.

Polakowi niewiele zabrakło do tego, aby dostać się do turnieju głównego bez eliminacji. Ostatecznie musiał jednak rozegrać trzy dodatkowe mecze, a w eliminacjach został rozstawiony z numerem jeden. Pierwszy pojedynek Panfil wygrał bez problemów, ale w drugiej rundzie z Fabrice Martinem zwyciężył dopiero w tie breaku trzeciego seta.

Mecz z Brytyjczykiem Corrie dość długo był wyrównany. Obaj tenisiści pewnie wygrywali przy własnym podaniu, lecz w końcówce pierwszej partii Polak dał się przełamać i przegrał 5:7. Od tego momentu gra Panfila się posypała. Drugiego seta zaczął od straty serwisu i strat nie zdołał już odrobić, ulegając rywalowi 5:7, 2:6.

Nasz reprezentant ma jeszcze teoretyczne szanse na grę w turnieju głównym. W przypadku wycofania się któregoś z tenisistów zakwalifikuje się jako lucky loser.