Wyniki biało-czerwonych: 10-16 lutego
Śledź na bieżąco wyniki polskich tenisistów występujących w rozgrywkach ATP, WTA, ITF oraz naszej utalentowanej młodzieży próbującej sił w turniejach z cyklu Juniors ITF oraz Tennis Europe!
Ostatnia aktualizacja: 16.02, godz. 16:40
NA GORĄCO: Hubert Hurkacz przegrał finał turnieju ITF juniorów w Casablance (Grade 1).
Paweł Zawisza przegrał w półfinale turnieju ITF juniorów w Almerem (Grade 4).
WTA Premier: Qatar Total Open w Doha, Katar (2 440 070 dolarów)
Pierwsza runda eliminacji:
Nadia Pietrowa (Rosja, 3) – Marta Domachowska (WC) 6:3, 6:3
Pierwsza runda singla:
Agnieszka Radwańska (2) – bye
Druga runda singla:
Agnieszka Radwańska (2) – Sorana Cirstea (Rumunia) 7:5, 6:0
Trzecia runda singla:
Agnieszka Radwańska (2) – Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, Q) 6:4, 0:1 i krecz
Ćwierćfinał singla:
Agnieszka Radwańska (2) – Yanina Wickmayer (Belgia) 6:2, 6:1
Półfinał singla:
Simona Halep (Rumunia, 7) – Agnieszka Radwańska (2) 7:5, 6:2
Pierwsza runda debla:
L. Raymond, S. Zhang (USA, Chiny) – J. Husarova, A. Rosolska (Słowacja, Polska) 6:2, 6:4
ATP World Tour 500: ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam w Holandii (1 369 305 euro)
Pierwsza runda eliminacji:
Łukasz Kubot (3) – Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) 4:6, 6:1, 3:0 i krecz
Finałowa runda eliminacji:
Michael Berrer (Niemcy) – Łukasz Kubot (3) 5:7, 6:4, 6:4
Pierwsza runda singla:
Jerzy Janowicz – Julien Benneteau (Francja) 3:6, 6:4, 6:4
Druga runda singla:
Jerzy Janowicz – Tommy Haas (Niemcy, 6) 6:4, 6:4
Ćwierćfinał singla:
Tomas Berdych (Czechy, 3) – Jerzy Janowicz 6:7(9), 6:2, 6:4
Pierwsza runda debla:
J. Benneteau, E. Roger-Vasselin (Francja) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 2) 6:3, 7:6(4)
M. Fyrstenberg, M. Matkowski – T. De Bakker, I. Sijsling (Holandia, WC) 6:3, 7:6(8)
Ćwierćfnał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski – L. Rosol, A. Seppi (Czechy, Włochy) 6:4, 6:4
Półfinał debla:
M. Llodra, N. Mahut (Francja) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski 6:3, 6:4
ATP World Tour 250: U.S. National Indoor Tennis Championships
Pierwsza runda eliminacji:
Sekou Bangoura (USA) – Tomasz Bednarek 6:0, 7:6(5)
Pierwsza runda singla:
Michael Russell (USA) – Michał Przysiężny (7) 3:6, 6:3, 6:1
Pierwsza runda debla:
G. Guccione, L. Hewitt (Australia) – T. Bendarek, I. Karlović (Polska, Chorwacja) 6:7(2), 6:4, 10-7
ATP Challenger Tour: Trofeo Perrel-Faip, Bergamo we Włoszech (42 500 euro)
Pierwsza runda eliminacji:
Grzegorz Panfil (1) – Lorenzo Carera (Włochy, WC) 6:2, 6:0
Siergiej Bubka (Ukraina, WC) – Błażej Koniusz 4:6, 7:5, 6:3
Yann Marti (Szwajcaria, 3) – Piotr Gadomski 7:6(6), 6:4
Druga runda eliminacji:
Grzegorz Panfil (1) – Fabrice Martin (Francja) 6:7(2), 6:3, 7:6(4)
Finałowa runda eliminacji:
Edward Corrie (Wielka Brytania, 6) – Grzegorz Panfil (1) 7:5, 6:2
Pierwsza runda debla:
K. Beck, M. Mertinak (Słowacja, WC) – B. Koniusz, M. Kowalczyk 7:6(8), 4:6, 10-8
ITF Women’s Circuit: Midland w USA (100 tys. dol.)
Pierwsza runda singla:
Urszula Radwańska (1) – Sachia Vickery (USA) 6:4, 7:5
Druga runda singla:
Urszula Radwańska (1) – Katerina Siniakova (Czechy) 2:6, 6:3, 6:1
Ćwierćfinał singla:
Sharon Fichman (Kanada) – Urszula Radwańska (1) 6:3, 7:5
ITF Women’s Circuit: Tinajo w Hiszpanii (10 tys. dol.)
Pierwsza runda singla:
Gabriela Van De Graaf (Holandia) – Natalia Siedliska (7) 7:5, 6:4
Pierwsza runda debla:
L. Deigman, N. Siedliska (Wielka Brytania, Polska) – L. Hodzic, J. Ringa (USA, Francja) 7:6(3), 6:1
Ćwierćfinał debla:
Y. Kawasaki, Y. Nakano (Japonia, 3) – L. Deigman, N. Siedliska (Wielka Brytania, Polska) walkower
ITF Men’s Circuit: Sunrise w USA (10 tys. dol.)
Pierwsza runda eliminacji:
Mikołaj Borkowski – Nathan Ponwith (USA) 6:3, 1:6, 6:4
Druga runda eliminacji:
Jan Zednik (Czechy) – Mikołaj Borkowski 6:3, 6:2
ITF juniorów: Mediterranee Avenir, Casablanca w Maroko (Grade 1)
CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Phillip Gresk (9) – bye
Hubert Hurkacz (15) – bye
Mateusz Terczyński – Eero Vasa (Finlandia) 3:6, 6:4, 6:4
Druga runda singla:
Simone Roncalli (Włochy) – Phillip Gresk (9) 1:6, 6:4, 6:4
Tallon Griekspoor (Holandia) – Hubert Hurkacz (15) 6:2, 3:6, 6:4
Martin Blasko (Słowacja, 2) – Mateusz Terczyński 6:4, 6:2
Trzecia runda singla:
Hubert Hurkacz (15) – Ferran Calvo Eman (Hiszpania, 3) 6:1, 7:5
Ćwierćfinał singla:
Hubert Hurkacz (15) – Andre Biro (Węgry, 8) 6:3, 6:2
Półfinał singla:
Hubert Hurkacz (15) – Alberto Romero De Avila Senise (Hiszpania) 7:5, 7:5
Finał singla:
Jaume Antoni Munar Clar (Hiszpania, 1) – Hubert Hurkacz (15) 7:6(5), 6:2 NEW
Pierwsza runda debla:
P. Gresk, H. Hurkacz (6) – bye
A. Ahouda, M. Belcora (Maroko, WC) – D. Pichler, M. Terczyński 6:3, 7:6(7)
A. Andrzejczuk, E. Vasa (Polska, Finlandia) – E. Theodoru, S. Tsitsipas (Grecja) 3:6, 7:5, 12-10
Druga runda debla:
P. Gresk, H. Hurkacz (6) – A. Andrzejczuk, E. Vasa (Polska, Finlandia) 7:6(4), 6:2
Ćwierćfinał debla:
A. Barroso Camps, F. Calvo Eman (Hiszpania, 3) – P. Gresk, H. Hurkacz (6) 7:6(1), 6:3
ITF juniorów: Copenhagen Winter Cup, Kopenhaga w Danii (Grade 4)
Pierwsza runda singla:
Arnold Kokulewski – Daniil Tarantinow (Rosja) 6:2, 6:1
Druga runda singla:
Johannes Ingildsen (Dania, 6) – Arnold Kokulewski 6:0, 6:0
Pierwsza runda debla:
A. Lebedev, J. Thurouin (USA, 4) – E. Benchetrit, A. Kokulewski (Francja, Polska) 6:3, 6:4
ITF juniorów: ITF 4 Indoor Almere 2014, Almere w Holandii (Grade 4)
CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Paweł Zawisza (3) – Ziggy Janssen (Holandia) 6:1, 6:1
Felix Rauch (Niemcy, 2) – Piotr Matuszewski 6:4, 6:2
Justin Roberts (Bahama, 1) – Maksymilian Raupuk 7:5, 6:3
Druga runda singla:
Paweł Zawisza (3) – Jonathan Gray (Wielka Brytania) 6:3, 7:6(4)
Ćwierćfinał singla:
Paweł Zawisza (3) – Osgar O’Hoisin (Irlandia) 6:2, 6:3
Półfinał singla:
Justin Roberts (Bahama, 1) – Paweł Zawisza (3) 7:6(12), 6:3 NEW
Pierwsza runda debla:
P. Matuszewski, P. Zawisza – L. Oakley, S. Rice (Wielka Brytania) 6:1, 6:0
R. Konings, B. Stevens (Holandia) – A. Knaff, M. Raupuk (Luksemburg, Polska) 6:4, 6:1
Ćwierćfinał debla:
P. Matuszewski, P. Zawisza – S. Fenne, T. Moonen (Holandia) 6:4, 6:4
Półfinał debla:
J. Clarke, J. Roberts (Wielka Brytania, Bahama, 1) – P. Matuszewski, P. Zawisza 6:3, 7:6(4)
DZIEWCZĘTA
Pierwsza runda singla:
Phillis Vanenburg (Holandia, WC) – Weronika Jaśmina Foryś 6:4, 7:6(1)
Pierwsza runda debla:
I. De Jong, W. Foryś (Holandia, Polska) – A. Hageman, T. Van Der Ploeg (Holandia) 3:6, 6:4, 10-8
Ćwierćfinał debla:
L. Lebedzeva, V. Remy (Holandia, Francja, 1) – I. De Jong, W. Foryś (Holandia, Polska) 7:5, 6:2
ITF juniorów: 6th Kenya International Junior Championships, Nairobia w Kenii (Grade 5)
CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Mateusz Smolicki (4) – bye
Druga runda singla:
Mateusz Smolicki (4) – Muzingaye Dickson Andile Sibanda (Zimbabwe) 6:0, 6:3
Trzecia runda singla:
Mateusz Smolicki (4) – Anirudh Bindinganavile Satishchandra (Indie, 16) 7:6(2), 6:1
Ćwierćfinał singla:
Mateusz Smolicki (4) – Sasha Merzetti (Włochy, 9) 2:6, 6:3, 7:5
Półfinał singla:
Mateusz Smolicki (4) – Vasisht Cheruku (Indie, Q) 1:6, 6:3, 6:3
Finał singla:
Mwendwa Mbithi (USA, 2) – Mateusz Smolicki (4) 6:4, 6:3
Pierwsza runda debla:
E. Klimiaszwili, M Smolicki (Gruzja, Polska, 8) – bye
Druga runda debla:
E. Klimiaszwili, M Smolicki (Gruzja, Polska, 8) – E. Mallya, T. Meshuko (Tanzania) 7:6(7), 2:1 i krecz
Ćwierćfinał debla:
E. Klimiaszwili, M Smolicki (Gruzja, Polska, 8) – A. Arora, T. Kapadia (Indie, 4) 6:1, 7:6(4)
Półfinał debla:
G. Adoncecchi, S. Merzetti (Włochy, 2) – E. Klimiaszwili, M Smolicki (Gruzja, Polska, 8) 5:7, 6:1, 10-7
DZIEWCZĘTA
Pierwsza runda singla:
Nikola Matuszak – Abigail Tate-Harte (Kenia) 6:1, 6:1
Druga runda singla:
Nikola Matuszak – Isha Budwal (Indie, 1) 6:4, 6:3
Ćwierćfinał singla:
Antonia Paleczek (Austria, 6) – Nikola Matuszak 6:3, 6:1
Pierwsza runda debla:
A. Paleczek, V. Walter (Austria) – N. Matuszak, C. Stepan (Polska, Niemcy) 7:5, 6:7(4), 10-8
Tennis Europe: Winter Cups 2014 B14 Finals, Correggio we Włoszech (rozgrywki drużynowe)
Skład reprezentacji Polski (U-14):
Tomasz Dudek
Wojciech Marek
Daniel Michalski
Ćwierćfinał: Polska – Czechy 1-2
Tomasz Dudek – Evzen Holis 6:2, 6:4
Daniel Michalski – Tomas Jirousem 6:7(6), 1:6
D. Michalski, T. Dudek – T. Jirousek, E. Holis 4:6, 3:6
O miejsce 5-8: Polska – Hiszpania 2-1
Tomasz Dudek – Rafael Izquierdo Lique 6:3, 6:3
Daniel Michalski – Carlos Sanchez Jover 4:6, 6:7(5)
D. Michalski, T. Dudek – C. Sanchez Jovier, R. Izquierdo Lique 6:4, 4:6, 7:6(5)
O miejsce 5: Polska – Francja 0-3
Wojciech Marek – Youlian Iakovleva 1:6, 1:6
Tomasz Dudek – Hugo Gaston 2:6, 4:6
D. Michalski, W. Marek – H. Gaston, A. Creton 3:6, 1:6
Tennis Europe: Winter Cups 2014 G14 Finals, Vestec w Czechach (rozgrywki drużynowe)
Skład reprezentacji Polski (U-14):
Ania Hertel
Wiktoria Rutkowska
Emma Zakordoniec
Ćwierćfinał: Polska – Serbia 1-2
Emma Zakordoniec – Olga Danilović 2:6, 4:6
Ania Hertel – Jovana Vuković 3:6, 4:6
A. Hertel, W. Rutkowska- J. Vuković, O. Danilović 6:4, 7:5
O miejsce 5-8: Polska – Rumunia 1-2
Wiktoria Rutkowska – Ramona Eva Chivu 4:6, 3:6
Ania Hertel – Selma Stefania Cada 4:6, 6:7(5)
A. Hertel, W. Rutkowska – R. Chivu, A. Prisacariu 6:2, 6:3
O miejsce 7: Polska – Słowenia 2-1
Emma Zakordoniec – Nika Radisic 7:5, 7:6(2)
Ania Hertel – Anja Gal 6:3, 6:1
A. Hertel, W. Rutkowska – N. Radisic, L. Juvan 5:7, 4:6