Memphis: porażka Bednarka

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek odpadł w pierwszej rundzie eliminacji turnieju ATP w Memphis. Polski deblista przegrał 0:6, 6:7(5) z Sekou Bangourą.

Rywalem Bednarka w pierwszej rundzie eliminacji turnieju ATP w Memphis był 22-letni Amerykanin, który w rankingu singlistów zajmuje aktualnie 602. miejsce. Pomimo braku sukcesów na koncie i tak stawiało go to w roli faworyta, gdyż 32-letni Polak jest specjalistą od debla, a w grze pojedynczej występuje odświętnie.

W pierwszym secie sobotniego spotkania Bangoura był stroną wyraźnie dominującą. Bednarek popełnił w tej części meczu aż 7 podwójnych błędów serwisowych, ani razu nie utrzymał podania i przegrał szybko 0:6. Bardziej wyrównana walka toczyła się w drugim secie. Tym razem żaden z tenisistów nie zdobył przełamania, choć Amerykanin miał ku temu aż 6 okazji. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym Bangoura zwyciężył 7-5, dzięki czemu zapewnił sobie awans do drugiej rundy eliminacji.

Teraz Tomasz Bednarek będzie mógł się skupić na występie w grze podwójnej. W turnieju wystąpi w parze z Chorwatem Ivo Karloviciem, a ich pierwszymi rywalami będą Australijczycy, Chris Guccione i Lleyton Hewitt.

W Memphis zagra również Michał Przysiężny, którego zobaczymy zarówno w singlu, jak i w deblu. 29-letni głogowianin w grze pojedynczej został rozstawiony z „siódemką” i w pierwszej rundzie zmierzy się z Michaelem Russelem. Z kolei w deblu zagra z Jirim Veselym przeciwko Rameezowi Junaidowi i Philippowi Marxowi.