Radwańska nadal liderką

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Siedemnastoletnia Polka Urszula Radwańska nadal pozostaje liderką rankingu juniorskiego ITF. Tenisistka z Krakowa nie będzie występowała w tym sezonie wśród juniorek, dlatego kwestią czasu jest jej spadek w tej prestiżowej klasyfikacji. Bardzo prawdopodobne, że niedługo liderką zostanie Holenderka Arantxa Rus, która wygrała tegoroczny Australian Open. Siedemnastolatka zajmuje pozycję tuż za Radwańską.

Ogromny spadek zanotowała za to Rosjanka, Anastazja Pawluczenkowa. Tenisistka z Moskwy, która broniła w tym roku tytułu wywalczonego z Melbourne, spadła z drugiego na jedenaste miejsce. Tak nisko szesnastolatka była ostatnio sklasyfikowana kilkanaście miesięcy temu (liderką rankingu ITF została jako piętnastolatka).

Najwyższe pozycje w karierze osiągnęły dwie utalentowane piętnastolatki, Paula Kania i Magda Linette. Ta pierwsza po dobrym występie w DHL Cup w Prerovie (kategoria G1), awansowała na 244 miejsce na świecie. To najwyższa pozycja, jaką tenisistka ChTT Chorzów zajmowała w rankingu juniorskim.

Nieco niżej we wczorajszym notowaniu została sklasyfikowana Linette. Tenisistka z Poznania, która triumfowała w tym roku w turnieju Magnolia Cup w Szczecinie (kategoria G4), awansowała na 291 miejsce. Dla tej tenisistki to także najwyższe miejsce w całej dotychczasowej karierze.