Doha: porażka Domachowskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Marta Domachowska przegrała z Nadią Pietrową 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Doha. Dla Polki był to pierwszy w tym sezonie start w rozgrywkach WTA.

Godzinę i dwanaście minut trwa pojedynek Pietrowej z Domachowską. Rosjanka musi startować w eliminacjach, bowiem spadła w rankingu na 100. miejsce. Przez prawie cały styczeń nie grała z powodu tragicznej śmierci swojej mamy, która zginęła w grudniu w wypadku samochodowym.

W meczu z Domachowską Pietrowa kontrolowała sytuację. Rzadko trafiała pierwszym podaniem, ale jak już to zrobiła, często zdobywała punkty. W pierwszej partii doszło tylko do jednego przełamania. Polka straciła podanie w szóstym gemie i nie miała żadnej okazji na odrobienie straty. Drugi set zaczął się od trzech breaków. Z przodu znów była Rosjanka, która w samej końcówce dołożyła drugie przełamanie i wygrała cały mecz 6:3, 6:3.