Rotterdam: zwycięstwo Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot awansował do finałowej rundy eliminacji do turnieju ATP w Rotterdamie. Polak pokonał Thanasiego Kokkinakisa. Australijczyk skreczował w trzecim secie.

Pechowo rozpoczął pojedynek z młodym Kokkinakisem Łukasz Kubot. W pierwszej partii obaj tenisiści dysponowali dobrym pierwszym podaniem, po którym zdobywali wiele punktów. Obaj też gorzej radzili sobie z drugim serwisem, który był szansą dla zawodnika returnującego. W kluczowych momentach końcówki seta Polak zmarnował dwie okazje na przełamanie i objęcie prowadzenia 5:4. Chwilę później pod presją przegrał swoje podanie i całą partię.

Dalsza część meczu przebiegała jednak zupełnie inaczej. Kubot zyskał ogromną przewagę i na kolejnych 10 gemów stracił tylko jednego, wychodząc na prowadzenie 3:0 w decydującym secie po wygraniu drugiego 6:1. Przy tym wyniku Kokkinakis poddał mecz. Na razie nieznane są powody kreczu Australijczyka.

W ostatniej rundzie eliminacji Kubot zagra z Michaelem Berrerem.