Montpellier: porażka Przysiężnego

Michał Przysiężny na pierwszej rundzie zakończył rywalizację w Montpellier. Polak przegrał z reprezentantem gospodarzy Edouardem Roger-Vasselin 6:7(3), 3:6.

Przez całe spotkanie 30-letni głogowianin nie potrafił znaleźć recepty na serwis wyżej notowanego Francuza. W pierwszym secie Przysiężny bardzo dobrze rozgrywał również swoje gemy serwisowe, ale w tie breaku nie był już tak pewny (3-7).

W szóstym gemie ósmej partii Przysiężny wybronił aż siedem break pointów, żeby następnie skapitulować przy stanie 3:4. Na koniec Roger-Vasselin pewnie utrzymał serwis. W drugiej partii Francuz przy swoim podaniu przegrał łącznie pięć piłek. Cały mecz trwał godzinę i 37 minut.

W turnieju w Montpellier pozostał już tylko jeden polski tenisista – Jerzy Janowicz. Łodzianin w drugiej rundzie (w pierwszej miał „wolny los”) zagra z leworęczny Francuzem Adrianem Mannarino. Początek tego pojedynku ok. godziny 21. Tenisklub.pl zaprasza oczywiście na relację tekstową (oby tym razem bardziej szczęśliwą)!

Tak relacjonowaliśmy mecz Przysiężnego z Roger-Vasselin:

3:6 Koniec meczu Roger-Vasselin pewnie wygrywa podanie (na sucho), kończąc mecz skutecznym serwisem. W turnieju w Montpellier gra już tylko Janowicz.

3:5 Przy po 30 błąd Ołówka z bekhendu. Michał wybronił break point potężnym forhendem. Następnie as Polaka, ale przy przewadze błąd z bekhendu.

Przy równowadze kolejny błąd Przysiężnego z bekhendu. Przy drugim w gemie, a dziesiątym w secie, break pointcie Francuz popisuje się świetnym passing shotem. Ciężko będzie wyjść z tych opresji.

3:4 Francuz przy swoim podaniu bardzo pewnie (do 15), kończąc winnerem z bekhendu.

3:3 Co za gem! Michał w świetnym stylu (i z pomocą pierwszego podania) wyciągnął z 0-40. Przy równowadze wygrywający return Roger-Vasselin. Michał czwartego break pointa w gemie wybronił asem.

Przy drugiej równowadze Przysiężny przegrywa wymiane z głębi kortu (forhend wpakowany w siatkę). Piąty break point wybroniony skutecznym wypadem do siatki. Następnie wgrywający serwis, ale przy przewadze przegrana wymiana z głębi kortu.

Przysiężny nie wykorzystał dwóch kolejnych piłek na gema, a Roger-Vasselin doprowadził do szóstego break pointa. Polak po raz kolejny wychodzi z opresji, tym razem z pomocą winneru z forhendu. Po chwili jest i siódmy break point (po nieudanym wypadzie Michała do siatki), który Polak raz jeszcze broni potężnym forhendem.

Przy równowadze as głogowianina, ale następnie wymuszony błąd z bekhendu. W końcu jednak Michał kończy tego niezywkle długiego gema.

2:3 Słabiutko funkcjonuje return Przysiężnego. Francuz wygrywa podanie na sucho (na koniec błąd z bekhendu Polaka).

2:2 Zaczął Przysiężny od podwójnego błęd, ale natychmiast zrehabilitował się asem. Przy 30-15 dwa błędy Polaka z bekhendu.

Przy break pointcie Michał zagrywa forhend precyzyjnie w narożnik kortu. Następnie wygrywający serwis i as.

1:2 Gem na sucho dla Roger-Vasselin. Przy 30-0 ładna akcja przy siatce, a na koniec wygrywający odwrotny kros z forhendu.

1:1 Na szczęście Michał znów rozegrał dobry gem serwisowy, przy 40-15 notując wygrywające podanie.

0:1 Przy 30-15 dwa nieco szczęśliwe, ale co najważniejsze wygrywające returny Michała. Edouard wybronił break point serwisem i ostatecznie wygrał gema na przewagi.

TB 3-7 Wygrywający serwis Roger-Vasselin i pierwszy set ląduje na konto reprezentanta gospodarzy.

TB 3-6 Świetny passing shot Francuza.

TB 3-5 Skuteczny forhend Roger-Vasselin.

TB 3-4 Znakomity bekhend po linii Michała!

TB 2-4 Błąd Przysiężnego z forhendu.

TB 2-3 Źle przygotowany atak Michała do siatki. Pierwszy mini break.

TB 2-2 skuteczny forhend Przysiężnego w sam narożnik kortu.

TB 1-2 skuteczny Francuz przy siatce.

TB 1-1 wymuszony błąd z forhendu Polaka.

TB 1-0 Michał pewnie kończy punkt przy siatce.

6:6 Przy 40-0 dla Francuza dwa kolejne punkty wygrał Przysiężny (popisując się m.in. ładnym winnerem z bekhendu), a przy kolejnej piłce podwójny błąd popełnił Roger-Vasselin. Ostatecznie jednak reprezentant gospodarzy zdołał doprowadzić do tie breaka.

6:5 Uff. Przy 30-40 Michał wygrał wymianę z głębi kortu (po drugim serwisie), zmuszając rywala do błędu z bekhendu.

Przy równowadze podwójny błąd Ołówka. Na szczęście przy break pointcie pierwszy serwis właściwe zafunkcjonował. Przy równowadze jeszcze dokładka asem, a na koniec pewny lob.

5:5 Dobry pierwszy serwis Roger-Vasselin i gem wygrany do 15. Obaj bardzo pewnie grają przy swoim podaniu i popełniają liczne błędy w gemach, gdy odbierają serwis.

W przerwie Przysiężny zamawia naciąganie rakiety. Jak dobrze usłyszałem 21.5 kg 🙂

5:4 Wyborny gem Michała, wygrany na sucho, zakończony efektownym bekhendem po linii.

4:4 Roger-Vasselin jak na razie przegrał cztery punkt w swoich gemach serwisowych – w tym żadnego. Na koniec as Francuza.

4:3 Przy 40-15 Francuz wygrywa punkt z pomocną taśmy, ale przy kolejnej piłce wyrzuca bekhend w aut.

3:3 Kolejny gem bez historii, wygrany przez Roger-Vasselin do 15. Na koniec Przysiężny pakuje return w pół siatki (serwis 172 km/h). Sześć gemów w 19 minut.

3:2 Bardzo obiecujący początek Przysiężnego, który drugi raz z rzędu wygrywa podanie na sucho, popisując się m.in. ładnym stop-wolejem.

2:2 Pewnie wygranym serwisem odpowiada również Francuz. Co prawda przy 40-0 Edouard pomylił się z forhendu, ale następnie popisał się efektowną akcją serve&volley.

2:1 Dobry gem Przysiężnego, wygrany na sucho, zakończony asem (197 km/hm). W tych dwóch gemach 72 procent trafionego pierwszego podania Ołówka.

1:1 Od stanu po 30 dwa pewnie wygrane punkty przez Roger-Vasselin. Na koniec błąd z bekhendu (przy returnie) Michała.

Uwagę zwracają pustawe trybuny. W trakcie sesji dziennej sporo było dzieci, teraz raczej senna atmosfera.

1:0 Trudny, ale dobry początek! Przy 15-40 Polak wybronił się asem, a przy drugim break pointcie również dobry serwis i przypieczętowany punkt pewnym forhendem.

Przy równowadze bardzo dobry passing shot Michała i wygrywający serwis na koniec.

21:13 Zaczynamy. Jako pierwszy serwuje Michał!

21:11 38. w rankingu Roger-Vasselin oraz 57. Przysiężny grali ze sobą trzykrotnie i we wszystkich tych konfrontacjach górą był Francuz. W ubiegłym roku Michał skreczował w pierwszej rundzie challengera w Quimper, przy stanie 3:5 w pierwszym secie.

21:09 My natomiast mamy już dzisiaj jeden polski mecz za sobą. Łukasz Kubot przegrał z Gaelem Monfilsem 4:6, 6:4, 6:3. Najwyższa pora na pierwsze polskie zwycięstwo w Montpellier!

21:08 Michał ma już za sobą jeden mecz w Montpellier. W parze z Ołeksandrem Niedowiesowem przegrali w pierwszej rundzie debla z Dawydienko oraz Istominem.