Zagrzeb: deblowa porażka Polaków

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk z pewnością nie zaliczą turnieju ATP w Zagrzebiu do udanych. Polacy przegrali w pierwszej rundzie debla z Jonathanem Erlichem i Lukasem Rosolem 6:1, 6:4.

Ten mecz od początku nie ułożył się po myśli naszych reprezentantów. Już w pierwszym swoim gemie serwisowym dali się przełamać i kilku minutach przegrywali już 0:3. Potem stracili swoje podanie jeszcze raz i rywale zwyciężyli 6:1.

Druga odsłona była już nieco bardziej zacięta. Erlich i Rosol znakomicie jednak serwowali – w całym secie przy własnym podaniu stracili jedynie dwa punkty – a także wykorzystali jedynego break pointa, triumfując w całym meczu 6:1, 6:4.

Pierwsza runda debla:
J. Erlich, L. Rosol (Izrael, Czechy) – T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska) 6:1, 6:4