Paryż: zwycięski powrót Jans-Ignacik do cyklu WTA

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Zwycięski powrót do cyklu WTA odnotowała Klaudia Jans-Ignacik. Pierwszy występ w turnieju WTA od urodzenia córki Polka rozpoczęła od wygranej i wraz z Ralucą Olaru awansowały do ćwierćfinału.

Formalnie pierwszym turniejem Klaudii Jans-Ignacik po przerwie macierzyńskiej była rozgrywana w poprzednim tygodniu impreza ITF w Andrezieux-Boutheon. W niej Polka wraz z Maryną Zanewską osiągnęła półfinał, ale na właściwy powrót Polki musieliśmy czekać do tego tygodnia. Klaudia Jans-Ignacik stanęła na starcie deblowego turnieju WTA w Paryżu i od razu zaliczyła zwycięski powrót do rywalizacji!

Klaudia Jans-Ignacik i Raluca Olaru w pierwszej rundzie trafiły na Marinę Erakovic i Petrę Martić. Para nowozelandzko-chorwacka okazała się jednak słabsza od polsko-rumuńskiego duetu. Jans-Ignacik i Olaru triumfowały w dwóch setach, w obu wygrywając dzięki przewadze jednego przełamania. Ostatecznie zwyciężyły 7:5, 6:4 po 1 godzinie i 26 minutach gry.

W ćwierćfinale na Polkę i Rumunkę czekać będzie jeszcze trudniejsze zadanie. „Nasz” duet zmierzy się bowiem ze zwyciężczyniami konfrontacji Lucie Hradeckiej i Michaelli Krajicek z Anną-Leną Groenefeld i Kvetą Peschke.

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, R. Olaru (Polska, Rumunia) – M. Erakovic, P. Martić (Nowa Zelandia, Chorwacja) 7:5, 6:4