Australian Open: Majchrzak w ćwierćfinale debla

/ Tomasz Krasoń , źródło: ausopen.com/własne, foto: Materiały prasowe

Kamil Majchrzak i Omar Jasika awansowali do ćwierćfinału debla Australian Open juniorów. Rozstawieni z „siódemką” Polak i Australijczyk pokonali 6:3, 5:7, 10-5 duet słowacki, Martina Blasko i Alexa Molcana.

Na razie mamy prawo być bardzo zadowoleni z postawy Kamila Majchrzaka na kortach Melbourne Park. 18-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał już po dwa mecze zarówno w singlu, jak i w deblu. We wtorek wraz z Omarem Jasiką awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej.

Spotkanie z parą słowacką nie należało do łatwych. W pierwszej partii Polak i Australijczyk wygrali dość pewnie, zdobywając o jednego breaka i 11 punktów więcej od rywali. Drugi set był jednak bardziej zacięty, a w końcówce lepsi okazali się Słowacy. Blasko i Molcan wygrali 7:5, doprowadzając tym samym do tie breaka meczowego. Z tej próby nerwów obronną ręką wyszli na szczęście Majchrzak i Jasika. Zwyciężyli w decydującej odsłonie 10-5 i awansowali do ćwierćfinału.

Teraz przed Polakiem i Australijczykiem znacznie trudniejsze zadanie. O półfinał powalczą z najwyżej rozstawionymi w turnieju Stefanem Kozlovem i Michaelem Mmohem. Amerykanie nie stracili ani jednego seta.

W środę Majchrzaka czekają aż dwa mecze. Na początek dnia na korcie numer 6 zagra o ćwierćfinał singla juniorów z Markiem Polmansem, a później, w czwartym spotkaniu dnia na korcie numer 19, wystąpi ćwierćfinale gry podwójnej.

Druga runda debla juniorów:
K. Majchrzak, O. Jasika (Polska, Australia, 7) – M. Blasko, A. Molcan (Słowacja) 6:3, 5:7, 10-5