Australian Open: Fyrstenberg i Matkowski przegrywają zacięty pojedynek

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, po zaciętej batalii, przegrali w trzeciej rundzie Australian Open z Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjiciem 4:6, 7:6(5), 3:6.

Nie udał się Polakom rewanż za porażkę w ćwierćfinale Sydney. Wówczas przegrali 8-10 w super tie breaka.

W pierwszym secie dzisiejszej konfrontacji Polacy stracili podanie w siódmym gemie i nie byli w stanie odrobić straty. W drugiej partii Nestor i Zimonjić prowadzili już 5:2, w dziewiątym gemie (przy podaniu Polaków) nie wykorzystali meczbola, a przy 5:4 (i własnym serwisie) dwóch kolejnych! Po ekscytującej końcówce, nasi doprowadzili do tie breaka, w którym prowadzili już 4-1, by wygrać ostatecznie 7-5.

Doświadczeni Nestor i Zimonjić utrzymali jednak koncentrację w decydującym secie. W szóstym gemie przełamali Polaków i tym razem pewnie utrzymali podanie do końca.

Fyrstenberg i Matkowski zagrają jeszcze dzisiaj w meczach drugiej rundy miksta (Fyrstenberg znów przeciwko Nestorowi).