Australian Open: Matkowski w drugiej rundzie miksta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Marcin Matkowski i Kveta Peschke wygrali z Ariną Rodionovą oraz Nickiem Kyrgiosem 7:5, 6:4, zapewniając sobie miejsce w drugiej rundzie mikstowego turnieju Australian Open.

W pierwszym secie duet gospodarzy prowadził już 5:3 i przy własnym podaniu miał meczbola. „Nasza” para zdołała jednak wyjść z opresji i partię zakończyła czterema kolejno wygranymi gemami.

W drugim secie Matkowski i Peschke prowadzili z podwójnym przełamaniem 5:2. Rodionova oraz Kyrgios wygrali dwa kolejne gemy, ale polsko-czeski duet zakończył mecz wygranym podanie „na sucho”.

W drugiej rundzie rywalami Peschke i Matkowski również będzie duet gospodarzy – Storm Sanders i Chris Guccione lub Jarmila Gajdosova oraz Matthe Ebden.

Pierwsza runda miskta:
K. Peschke, M. Matkowski (Czechy, Polska, 7) – Ar. Rodionova, N. Kyrgios (Australia, WC) 7:5, 6:4