Sydney: niespodziewana porażka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała w drugiej rundzie turnieju w Sydney z Bethanie Mattek-Sands 5:7, 2:6. Dla krakowianki był to tym samym ostatni mecz przed Australian Open.

Polska tenisistka po swojej myśli rozpoczęła mecz, gdyż od wygrania trzech pierwszych gemów. Radwańska prowadziła już 5:3. Od tego momentu rozpoczął się szereg niezwykle zaciętych gemów. Niestety wszystkie one poszły na konto Mattek-Sands. W dwunastym gemie Radwańka zdołała wybronić dwa setbole, ale sama nie wykorzystała piłki na przełamanie i w końcu za trzecią okazją Amerykanka skończyła partię.

W drugim secie znowu mieliśmy sporo zaciętych gemów, ale i tym razem zdecydowana ich większość szła na konto Amerykanki. Przy 1:5 i własnym podaniu Radwańska wybroniła meczbola, a w kolejnym gemie nie wykorzystała dwóch break pointów. Przy drugiej piłce meczowej Mattek-Sands już się nie pomyliła. Mecz trwał godzinę i 34 minuty.

Dla Mattek-Sands był to udany rewanż za porażkę w pierwszej rundzie Australian Open dwa lata temu. Dla Radwańskiej porażka oznacza sporą stratę punktową, gdyż w Sydney broniła tytułu. Piąte miejsce w rankingu polska tenisistka jednak utrzyma.

Bethanie Mattek-Sands (USA, Q) – Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 7:5, 6:2