Brisbane: Fyrstenberg i Nestor sięgają po tytuł!

Mariusz Fyrstenberg i Daniel Nestor wygrali turniej ATP w Brisbane. W finale polsko-kanadyjski duet pokonał Juan Sebastiana Cabala oraz Roberta Faraha 6:7(4), 6:4, 10-7.

Dla Fyrstenberga i Nestora był to debiutancki występ wspólnie i okazał się niezwykle udany. W pierwszym secie finału obie pary skutecznie pilnowały swojego podania. W piątym gemie, przy stanie po 40, „nasza” para wybroniła break point. W tie breaku tylko jeden punkt wygrał duet odbierający serwis. Dokonali tego Kolumbijczycy, zapisując tym samym pierwszą partię na swoje konto.

Drugiego seta polsko-kanadyjski debel rozpoczął od przełamania. Cabal i Farah stratę odrobili, ale przy stanie 4:4 po raz drugi przegrali podanie. Fyrstenberg oraz Nestor pewnie sfinalizowali partię swoim serwisem.

W super tie breaku nieznaczną przewagę szybko uzyskał „nasz” duet i utrzymał ją do końca, triumfując 10-7. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

Dla 41-letniego Nestora to 82. tytuł w rozgrywkach ATP Tour, a drugi zdobyty w Brisbane (dwa lata temu sięgnął tu po tytuł wraz Maxem Mirnejem). Dla Fyrstenberga to piętnasty wygrany turniej, ale pierwszy, gdy nie grał w duecie z Marcinem Matkowskim.

W przyszłym tygodniu nasza „eksportowa” para zagra już razem. Zostali oni rozstawieni z numerem cztery w Sydney i zaczną rywalizację od meczu z Carlosem Berlocqiem i Andreasem Seppim. W ćwierćfinale Polacy mogą trafić na Daniela Nestora oraz Nenada Zimonjicia.

Finał debla:
M. Fyrstenberg, D. Nestor (Polska, Kanada, 1) – C. Cabal, R. Farah (Kolumbia, 3) 6:7(4), 6:4, 10-7