Auckland: mecz Kani przerwany

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Paula Kania obiecująco weszła w nowy sezon. W pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Auckland polska tenisistka prowadziła z Marią Sanchez 6:4, 4:6, 4:2, gdy mecz został przerwany przez opady deszczu. Pojedynek dokończony zostanie w niedzielę.

Kania (183 WTA) i Sanchez (176 WTA) toczyły zaciętą rywalizację. Po wygraniu pierwszego seta w drugiej partii pochodząca z Sosnowca tenisistka prowadziła 4:3, ale przegrała trzy kolejne gemy. W decydującym secie Kania wywalczyła przełamania w czwartym gemie. Przy stanie 4:2 solidnie się jednak w Auckland rozpadało i kontynuowanie gry było niemożliwe.

Mecz zostanie dokończony w niedzielę. Jeżeli Kania wygra, to w drugiej rundzie zmierzy się najprawdopodobniej z Grace Min (Amerykanka prowadzi z reprezentantką gospodarzy Paige Mary Hourigan 6:2, 4:1 – dokończenie tego pojedynku również w niedzielę).

Pierwsza runda eliminacji:
Paula Kania (Polska) – Maria Sanchez (USA) 6:4, 4:6, 4:2 – dokończenie w niedzielę