Brisbane: nieudany początek Piter

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Jan McIntyre

Niestety początek nowego sezonu w wykonaniu Katarzyny Piter nie okazał się tak porywający jak końcówka poprzedniego. Polka przegrała w pierwszej rundzie eliminacji turnieju w Brisbane z Aleksandrą Panową 3:6, 4:6.

Piter w obu setach była gorsza o jedno przełamanie. 24-letnia Rosjanka notowana aktualnie na 135. miejscu w rankingu WTA w pierwszej odsłonie aż trzykrotnie odebrała serwis Polce, a w drugiej uzyskała dwa breaki. Mecz trwał 1 godzine i 35 minut, a Panowa zdobyła w nim o 15 więcej od naszej tenisistki.

Z Brisbane Katarzyna Piter przenosi się do Sydney, gdzie spróbuje swoich sił w eliminacjach do kolejnego turnieju WTA rangi Premier. Stamtąd z kolei uda się do Melbourne, gdzie czeka ją najważniejsza próba początkowej części sezonu – eliminacje wielkoszlemowego Australian Open. 22-letnia poznanianka dzięki świetnym wynikom osiąganym w końcówce poprzedniego sezonu będzie w nich rozstawiona.