Navi Mumbai: kolejna wygrana Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: commons.wikimedia.org

Magda Linette wciąż pozostaje niepokonana turniejach ITF w Indiach. 21-letnia poznanianka właśnie wygrała ósmy mecz z rzędu. Pokonując 4:6, 6:4, 6:2 Haochen Tang, awansowała do półfinału imprezy w Navi Mumbai.

Choć ćwierćfinałowa rywalka Magdy Linette, Haochen Tang, zajmuje w rankingu WTA dopiero 478. miejsce, to z całą pewnością nie można jej było traktować jako łatwej przeciwniczki. 19-letnia Chinka wygrała bowiem niedawno azjatyckie baraże o dziką kartę do Australian Open i w styczniu zadebiutuje w zmaganiach wielkoszlemowych. I choć Tang wystąpi w Melbourne Park, to zabraknie jej w półfinałach turnieju ITF w Navi Mumbai. Lepsza od niej okazała się Magda Linette. 21-letnia poznanianka wygrała już ósmy mecz z rzędu. Tym razem początek spotkania nie był w wykonaniu Polki najlepszy – przegrała pierwszą odsłonę 4:6 – ale później wszystko potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami. Linette zwyciężyła w kolejnych setach do czterech i do dwóch, dzięki czemu zapewniła sobie awans do półfinału.

O finał Linette zagra z Kamilą Kerimbajewą. 18-letnia Kazaszka w Navi Mumbai nie straciła jeszcze seta, eliminując w ćwierćfinale Oksanę Kałasznikową. Linette spotkała się z Kerimbajewą w finale ubiegłotygodniowego turnieju w Pune. Wówczas po zaciętych dwóch setach wygrała Polka.

Nasza tenisistka zdobyła już w tym tygodniu 24 punkty do rankingu WTA. Biorąc pod uwagę, że za triumf w Pune otrzyma 50 oczek, to za 2 tygodnie awansuje w klasyfikacji singlistek w okolice 130. miejsca.