Bradenton: Majchrzak w finale bez straty seta!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Materiały prasowe

Kamil Majchrzak znakomicie spisuje się podczas Eddie Herr International – jednego z najważniejszych juniorskich turniejów w roku. Polak awansował do finału, w żadnym z pięciu meczów nie tracąc nawet seta. W półfinale pokonał 6:4, 6:3 Naoki Nakagawę.

Nasz najlepszy junior wydawał się faworytem tego pojedynku. Choć to Majchrzak został wyżej rozstawiony, to Nakagawa znajduje się o trzy miejsca wyżej w najnowszym rankingu juniorów. Nasz reprezentant we wcześniejszych meczach spisywał się jednak znakomicie i można było mieć sporą nadzieję na kolejne zwycięstwo.

W pierwszej rundzie Japończyk wyeliminował innego z Polaków, Phillipa Greska, wygrywając 6:4, 6:4. Majchrzak "pomścił" więc swojego kolegę, wygrywając z Nakagawą w dwóch setach. Obie partie nie były jednak łatwe, a o ich losach decydowało jedno przełamanie. Ostatecznie nasz reprezentant zwyciężył 6:4, 6:3 i mógł cieszyć się z zasłużonego awansu do finału.

W żadnym z pięciu dotychczasowych meczów Majchrzak nie stracił seta, w całym turnieju przegrał jedynie 23 gemy (mniej niż 5 na mecz). O triumf w całym turnieju Polak zagra z rozstawionym z numerem 11 Andriejem Rublewem, który w bardzo zaciętym półfinale wygrał z Deitonem Baughmanem 6:7(4), 7:6(4), 6:2.