Bratysława: Kubot w ćwierćfinale debla

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Czech Frantisem Cermak awansowali do ćwierćfinału debla, silnie obsadzonego challengera w Bratysławie (pula nagród 64 tys. euro). Na pierwszej rundzie rywalizację zakończył Mateusz Kowalczyk (w parze z Igorem Zelenayem).

Cermak i Kubot zostali w turnieju Slovak Open rozstawieni z numerem jeden, a w meczu otwarcia trafili na reprezentantów gospodarzy, którzy w rankingu deblowym w ogóle nie są sklasyfikowani i obaj mają po osiemnaście lat.

Matej Murascak i Jakub Oravec zdołali jednak nawiązać wyrównaną rywalizacje z nieporównywalnie bardziej doświadczonymi rywalami. Kubot i Cermak wygrali ostatecznie, w 68 minut, 7:5, 6:3.

W czwartek Łukasz Kubot zagra mecz drugiej rundy singla z Martinem Klizanem lub Adrianem Ungurem, a także najprawdopodobniej ćwierćfinał debla.

Krótko trwała przygoda z turniejem w Bratysławie Kowalczyka i Zelenaya. Polsko-Słowacka para przegrała z Henri Kontinenem i Andreasem Siljestromem 1:6, 4:6. Spotkanie trwało tylko 48 minut.

Pierwsza runda debla:
F. Cermak, Ł. Kubot (Czechy, Polska, 1) – M. Murascak, J. Oraves (Słowacja, WC) 7:5, 6:3
H. Kontinen, A. Siljestrom (Finlandia, Szwecja) – M. Kowalczyk, I. Zelenay (Polska, Słowacja) 6:1, 6:4