Nantes: Linette przegrywa w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: commons.wikimedia.org

Magda Linette przegrała w finale turnieju ITF w Nantes (50 tys. + H) z Aliaksandrą Sasnowicz 6:4, 4:6, 2:6. W przyszłym tygodniu poznanianka zagra w kolejnych zwodach we Francji.

Zarówno Linette, jak i Sasnowicz znakomicie radziły sobie w drodze do finału. Polka straciła seta tylko w meczu pierwszej rundy z doświadczoną i wyżej notowaną Sofią Arvidsson. Białorusinka zaś gromiła kolejne rywalki, w żadnym ze spotkań nie tracąc więcej niż sześć gemów.

Mecz finałowy lepiej rozpoczęła Sasnowicz, zapisując na swoje konto dwa pierwsze gemy. Linette odrobiła jednak straty i zdołała triumfować w partii otwarcia. W drugim secie obie tenisistki szły „łeb w łeb”. Polka miała piłkę na 5:4, ale szansy nie wykorzystała i ostatecznie przegrała 4:6.

W decydującej odsłonie wyraźnie górą była już 19-letnia Białorusinka, oddając naszej tenisistce tylko dwa gemy. Dla Sasnowicz to drugi tytuł z rzędu – przed tygodniem wygrała duży turniej ITF w Poitiers (pula nagród 100 tys. dolarów), przebijając się do niego przez eliminacje.

Dla Magdy Linette występ w Nantes jest drugim najlepszy osiągnięciem w bieżącym roku (po półfinale turnieju WTA w Baku). Polka awansuje dzięki temu e 162. pozycji na ok. 145. miejsce (najwyższe w karierze!).

W przyszłym tygodniu Linette zagra w kolejnym turnieju ITF we Francji – w Equeurdreville (pula nagród 25 tys. dolarów), gdzie została rozstawiona z numerem jeden.