Nantes: Linette w finale!

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: commons.wikimedia.org

Magda Linette awansowała do finału turnieju ITF w Nantes (50 tys. dolarów + H). 21-letnia poznanianka nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Claire Feuerstein, wygrywając 6:2, 6:2.

Notowana na 124. miejscu Francuzka już dwa razy w tym sezonie wygrywała z Linette. Wprawdzie zarówno podczas eliminacji Wimbledonu, jak i 2 tygodnie temu w Limoges, mecze rozstrzygały się w trzech setach, ale w obu przypadkach górą była Feuerstein. W Nantes stało się jednak inaczej. Linette od początku narzuciła swoje warunki gry i bardzo szybko uzyskała przewagę podwójnego przełamania. A dobry tego dnia serwis pozwolił jej skutecznie pilnować korzystnego wyniku. Pierwszą partię nasza tenisistka wygrała 6:2, a świetną passę kontynuowała również w drugim secie. Polka ponownie nie dała się przełamać, a sama zdobyła dwa breaki. Końcowy wynik – 6:2, 6:2 – nie budzi żadnych wątpliwości.

Finałową rywalką Magdy Linette będzie Aleksandra Sasnowicz. 19-letnia Białorusinka ma świetną passę – wygrała już 12 spotkań z rzędu. Największy sukces w karierze odniosła w minionym tygodniu – w dużym turnieju ITF w Poitiers przeszła eliminacje, a następnie okazała się niepokonana również w głównej imprezie, wygrywając m.in. Mandy Minellą, Alexandrą Cadantu i Sofią Arvidsson. W drodze do finału w Nantes nie straciła ani jednego seta, gładko wygrywając z dwoma siostrami Kiczenok oraz Larą Arruabarreną. Poznanianka nie ma miłych doświadczeń związanych z meczami z Sanowicz – przegrywała z nią w tym roku w Tallinnie oraz w poprzednim w Casercie. Pokonała ją tylko raz, 5 lat temu, w Poznaniu.

Za awans do finału w Nantes Magda Linette zapewniła już sobie 64 punkty do rankingu WTA. To jeden z jej najlepszych występów w tym sezonie, gorszy jedynie od wspaniałego marszu do półfinału imprezy rangi International w Baku. W najbliższy poniedziałek Linette przekroczy granicę 150. miejsca w rankingu WTA.