Paryż: pechowa porażka Kubota w deblu

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt przegrali pojedynek pierwszej rundy paryskich rozgrywek deblistów. Polsko-szwedzki duet w obu setach uległ po tie breakach parze Mirnyi-Tecau.

Środowy mecz od samego początku aż do ostatniej piłki należał do tych z gatunku niezwykle zaciętych. Przy tak wyrównanej rywalizacji na niekorzyść Kubota i Lindstedta niekorzystnie wpłynęły podwójne błędy serwisowe. Podczas całego meczu Polak i Szwed popełnili takowych aż dziewięć– dla porównania Mirnyi i Tecau tylko jeden.

W pierwszym secie obu parom udało się doprowadzić do jednego przełamania, w efekcie czego o wygranej decydował tie break, które na swoim koncie zapisał białorusko-rumuński debel. Niewiele brakowało, a zwycięstwo w drugiej partii padłoby łupem Kubota i Lindstedta. Niestety, Polak ze Szwedem nie wykorzystali żadnego z pięciu break pointów i ponownie kluczowe rozstrzygnięcia zapadały w tie breaku.

Pierwsza runda debla:
H. Tecau, M. Mirny, H. Tecau (Rumunia, Białoruś) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja) 7:6(3), 7:6(5)