Paryż: Giraldo zagra z Janowiczem

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Santiago Giraldo wygrał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Paryżu z Adrianem Mannarino 6:3, 2:6, 6:4 i to właśnie Kolumbijczyk w walce o 1/8 finału zmierzy się z Jerzym Janowiczem.

Nasz reprezentant we francuskim turnieju został rozstawiony z numerem 14, dzięki czemu w pierwszej rundzie miał wolny los. Pierwszego rywala dla Polaka wyłonił mecz między kwalifikantem Santiago Giraldo, a grającym w turnieju dzięki "dzikiej karcie" Adrianem Mannarino.

Kolumbijczyk zaczął ten pojedynek zdecydowanie lepiej. Po kilkunastu minutach prowadził już 5:1, a w pierwszej partii triumfował ostatecznie 6:3. Drugi set przebiegał zupełnie inaczej – od stanu 2:1 dla Giraldo to Mannarino wygrał pięć kolejnych gemów, doprowadzając do trzeciej odsłony.

Ta była zdecydowanie najbardziej zacięta. Obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali i długo utrzymywał się remis. W dziewiątym gemie lekki kryzys dopadł Francuza, co natychmiast wykorzystał Giraldo, wykorzystując jednego z dwóch break pointów. Po chwili Kolumbijczyk zakończył mecz przy własnym podaniu, wygrywając 6:3, 2:6, 6:4.

Janowicz i Giraldo spotkali się do tej pory raz. W pierwszej rundzie tegorocznego turnieju w Rzymie Polak triumfował 7:5, 6:2.

Santiago Giraldo (Kolumbia, Q) – Adrian Mannarino (Francja, WC) 6:3, 2:6, 6:4