Tu i Matkowski odpadli z turnieju

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Amerykanka Mailen Tu i Marcin Matkowski odpadli w drugiej rundzie turnieju gry mieszanej Australian Open. Amerykańsko-polski duet w spotkaniu rozgrywanym dzisiejszego poranka czasu polskiego, okazał się słabszy od Chinki Zi Yan i reprezentanta Bahama, Marka Knowles’a (nr 3).

Pierwsza partia tego meczu była bardzo wyrównanym widowiskiem. W pierwszych dziesięciu gemach seta doszło do dwóch przełamań, jednak żaden z duetów nie objął prowadzenia. Przy stanie 5:5 faworyci zdołali przełamać podanie Amerykanki, dzięki czemu wygrali pierwszą partię.

Od początku drugiego seta było widać, że Yan Zi i Mark Knowles zaczęli grać zdecydowanie pewniej, a co za tym idzie – lepiej. Chinka i reprezentant Bahama dwukrotnie przełamali podanie pary amerykańsko-polskie, dzięki czemu po godzinie i siedmiu minutach, awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Jest to koniec występów Marcina Matkowskiego w tegorocznym Australian Open. W dniu wczorajszym polski tenisista wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem odpadli w trzeciej rundzie turnieju gry podwójnej. Najlepszy polski debel okazał się gorszy od Mahesha Bhupathiego i Marka Knowles’a (nr 6).