Bazylea: przegrana Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot odpadł z turnieju w Bazylei. W drugiej rundzie Polak nie sprostał Danielowi Brandsowi, przegrywając 2:6, 4:6.

Godzinę i osiemnaście minut trwała walka o ćwierćfinał w Bazylei między Łukaszem Kubotem a Danielem Brandsem. Nasz tenisista dysponował niezłą skutecznością pierwszego podania, ale fatalnie spisywał się w akcjach po drugim podaniu, po którym wygrał tylko 5 z 22 akcji.

W pierwszej partii Kubot dwukrotnie został przełamany a sam nie wykorzystał jednej okazji na częściowe odrobienie strat i przegrał do dwóch. Drugi set był bardziej zacięty, jednak Polak cały czas nie potrafił znaleźć sposobu na bardzo dobrze serwującego rywala. Tym razem nie miał nawet jednej szansy na breaka. Brands z kolei wypracował sobie aż pięć okazji i jedną z nich udało mu się wykorzystać. Zaowocowało to zwycięstwem 6:4 i awansem do ćwierćfinału rozgrywek.

Daniel Brands (Niemcy) – Łukasz Kubot (Polska) 6:2, 6:4