Saguenay: wygrane Jegiołki i Domachowskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Justyna Jegiołka i Marta Domachowska udanie rozpoczęły zmagania w turnieju ITF w kanadyjskim Saguenay. Obie wygrały swoje pojedynki i awansowały do drugiej rundy.

Jegiołka swój pojedynek z Mai Minokoshi rozegrała jeszcze w poniedziałek. Ten mecz nie rozpoczął się dla naszej reprezentantki zbyt dobrze. W końcówce pierwszego seta dała się przełamać i przegrała 5:7. Później przejęła już jednak kontrolę nad wydarzeniami na korcie.

W drugiej partii okazała się lepsza o dwa przełamania i zwyciężyła do dwóch, od trzech wygranych gemów rozpoczęła też trzecią odsłonę. Wówczas Minokoshi zdecydowała się poddać pojedynek i Jegiołka mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy, w której zmierzy się z rozstawioną z numerem sześć Alize Lim.

Sporą niespodzianką była natomiast wygrana Marty Domachowskiej, która potwierdza, że po kontuzji znajduje się w coraz lepszej dyspozycji. Druga z naszych reprezentantek mierzyła się z notowaną 340 miejsc wyżej Marią Sanchez i pokazała się z bardzo dobrej strony. Dość słabo rozpoczęła – od trzech szybko przegranych gemów i seta, w którym uległa rywalce 4:6, ale później było już tylko lepiej.

W drugiej odsłonie to Domachowska okazała się lepsza o jedno przełamanie, wygrywając do trzech. Najbardziej zacięta była trzecia partia. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, ale w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Polka. Wygrała trzy ostanie gemy i w całym meczu triumfowała 4:6, 6:3, 6:4.

O ćwierćfinał Domachowska zagra z Jillian O’Neill lub Marie-Alexandre Leduc. Obie są Kanadyjkami i w turnieju występują dzięki "dzikim kartom".

Justyna Jegiołka (Polska) – Mai Minokoshi (Japonia) 5:7, 6:2, 3:0 i krecz
Marta Domachowska (Polska) – Maria Sanchez (USA, 4) 4:6, 6:3, 6:4