Walencja: niespodziewane zwycięstwo Przysiężnego!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny znakomicie rozpoczął turniej ATP w Walencji. Polak niespodziewanie pokonał 6:3, 7:6(1) Fernando Verdasco i awansował do drugiej rundy. W niej zmierzy się z Nicolasem Almagro.

"Ołówek" zmagania w Hiszpanii rozpoczął od eliminacji, w których nie zachwycił. Wygrał co prawda oba mecze, ale w każdym z nich stracił seta, grając z dużo niżej notowanym rywalem. To grający z Walencji z dziką kartą Verdasco był zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Przysiężny po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku tygodni potwierdził jednak, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. W pierwszy secie zarówno Polak, jak i Hiszpan bardzo dobrze serwowali. W całej partii była tylko jedna szansa na przełamanie – w ósmym gemie lekki kryzys miał Verdasco. Nasz reprezentant wykorzystał tę okazję, a po chwili zakończył seta przy własnym serwisie, wygrywając go 6:3.

Początek drugiej partii był dla Przysiężnego ciężki. W pierwszym gemie serwisowym Polaka było już 0-40, lecz "Ołówek" zdołał wybronić cztery break pointy i wygrać gema. W kolejnych obaj tenisiści przy własnym serwisie wygrywali już pewnie (z wyjątkiem jednego gema, w którym break pointa bronił Verdasco) i o losach drugiej odsłony zadecydować musiał tie break.

W nim Przysiężny grał znakomicie. Już w pierwszym punkcie uzyskał mini breaka, a potem tylko powiększał swoją przewagę, co dało mu aż pięć piłek meczowych. Przy serwisie rywala wykorzystał już pierwszą z nich i w całym meczu triumfował 6:3, 7:6(1). W drugiej rundzie zadanie dla Polaka będzie jeszcze trudniejsze. Zmierzy się bowiem z rozstawionym z numerem trzy Nicolasem Almagro, który pokonał 6:2, 6:3 Pablo Andujara.

Michał Przysiężny (Polska, Q) – Fernando Verdasco (Hiszpania, WC) 6:3, 7:6(1)