Moskwa: Rosolska przegrywa w półfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Liezel Huber nie zdołały awansować do finału deblowego turnieju WTA w Moskwie. Przegrały z Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Rodionową 5:7, 2:6.

To spotkanie lepiej rozpoczęło się dla "naszej" pary. Rosolska i Huber jako pierwsze przełamały rywalki i wyszły na prowadzenie 4:2 w pierwszym secie. Przewagę niestety natychmiast straciły, a kilkanaście minut później znów przegrały przy własnym podaniu i w całej partii uległy Rosjankom 5:7.

W drugiej odsłonie Kudriawcewa i Rodionowa całkowicie kontrolowały przebieg gry. Już w pierwszym gemie przełamały Rosolską i Huber, później dołożyły jeszcze jednego breaka, wygrywając cały mecz 7:5, 6:2. W finale Rosjanki zagrają ze Swietłaną Kuzniecową i Samanthą Stosur.

Półfinał debla:
A. Kudriawcewa, A. Rodionowa (Rosja, 2) – A. Rosolska, L. Kuber (Polska, RPA, 4) 7:5, 6:2