Sztokholm: porażka Janowicza

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Krótko trwała przygoda Jerzego Janowicza z turniejem w Sztokholmie. Już w drugim swoim występie Polak doznał porażki, ulegając w ćwierćfinale Ernestsowi Gulbisowi 5:7, 6:4, 3:6.

Dwie godziny trwało spotkanie Janowicza z Gulbisem. Dziś serwis nie pomógł naszemu tenisiście. Posłał, co prawda, 11 asów, a po pierwszym podaniu zanotował przyzwoitą skuteczność na poziomie 79%, ale niestety, drugi serwis był jego zmorą.

Zaczęło się jednak pozytywnie, bo Polak od razu przełamał rywala i przez parę minut tę przewagę utrzymywał. Niestety, w ósmym gemie Gulbis stratę odrobił, a w samej końcówce zdołał raz jeszcze przełamać naszego zawodnika i rzutem na taśmę wygrał partię. Druga przebiegała podobnie. Janowicz zdobył breaka, a potem znów stracił przewagę. Na szczęście, tym razem Polakowi udało się znowu odebrać podanie Łotyszowi i wyrównać stan meczu. W decydującym secie doszło tylko do jednego przełamania. W połowie zdobył je Gulbis i dowiózł zwycięstwo do końca.

Było to trzecie spotkanie tych tenisistów i druga wygrana Łotysza.