Wiedeń: niespodziewana porażka Polaków

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odnotowali niespodziewaną porażkę, ze znacznie niżej notowanymi Jaroslavem Levinskym oraz Mate Paviciem i na ćwierćfinale zakończyli rywalizację w Wiedniu.

Polacy walczą o kwalifikacje do turnieju mistrzów w Londynie (aktualnie zajmują ósmą, ostatnią premiowaną awansem, pozycję w rankingu par deblowych). Niestety występ w stolicy Austrii ich do tego nie przybliży.

Levinsky oraz Pavić wyśmienicie rozpoczęli mecz i prowadzili już w pierwszym secie 5:1. Polacy zdołali wygrać trzy kolejne gemy, jednak ostatecznie przegrali partię 4:6.

W drugim secie obie pary zdołały wywalczyć po jednym przełamaniu, a w tie break wyraźnie górą byli Fyrstenberg i Matkowski (7-2). Niestety nasi tenisiści nie zdołali pójść za ciosem. W super tie breaku od stanu 6-6 cztery kolejne punkty zapisali na swoje konto Levinsky oraz Pavić.

Ćwierćfinał debla:
J. Levinsky, M. Pavić (Czechy, Chorwacja) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 2) 6:4, 6:7(2), 10-6