Luksemburg: Piter w ćwierćfinale debla

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Jan McIntyre

Znakomita dyspozycja Katarzyny Piter ma odzwierciedlenie także w turnieju deblowym. Grająca w parze z Kristiną Mladenović Polka po zwycięstwie 6:4, 6:2 z Forerz i Hrdinovą awansowała do ćwierćfinału.

Znajdująca się w życiowej formie Katarzyna Piter sprawił już dwie wielkie niespodzianki w turnieju singlowym, odprawiając z kwitkiem Kirsten Flipkens i Yaninę Wickmayer. Ćwierćfinał z Anniką Bec rozegra w piątek, ale w czwartek nie miała dnia przerwy – razem z Kristiną Mladenović występowała w pierwszej rundzie turnieju deblowego.

Polka i Francuzka były faworytkami starcia ze Stephanie Foretz i Evą Hrdinovą. Nie rozpoczęły jednak tego meczu zbyt dobrze – po kilku minutach przegrywały 0:2. Straty natychmiast jednak odrobiły, a potem zdobyły jeszcze jednego breaka, dzięki czemu pierwsza partia została wygrana przez "nasz" duet 6:4.

W drugiej odsłonie Mladenović i Piter grały jeszcze lepiej. Szybko wygrały cztery pierwsze gemy i przewagi nie oddały już do końca seta, wygrywając tym samym w całym meczu 6:4, 6:2. O półfinał polsko-francuska para zagra z Poloną Hercog i Lisą Raymond.

Pierwsza runda debla:
K. Piter, K. Mladenović (Polska, Francja, 2) – S. Foretz, E. Hrdinova (Francja, Czechy) 6:4, 6:2