Wiedeń: Fognini za mocny dla Kubota

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie swoje zmagania w turnieju ATP w Wiedniu zakończył Łukasz Kubot. Polak przegrał z rozstawionym z numerem trzy Fabio Fogninim 5:7, 2:6.

Po życiowym sukcesie na wimbledońskiej trawie Kubot przez ponad trzy miesiące nie potrafił odnieść zwycięstwa w turnieju głównym ATP. Ta fatalna seria została przez Polaka przerwana właśnie w Wiedniu, gdzie w pierwszej rundzie pokonał w dwóch setach Floriana Mayera.

Teraz zadanie było jednak już dużo trudniejsze, po drugiej stronie siatki stanęła bowiem turniejowa "trójka" – Fabio Fognini. W pierwszej rundzie Włoch miał wolny los.

Mecz rozpoczął się dobrze dla naszego reprezentanta. Już w pierwszym gemie serwisowym Fogniniego Polakowi udało się uzyskać breaka, ale przewagę niestety natychmiast stracił. Potem Kubot dał się przełamać jeszcze raz, lecz choć przegrywał już 3:5, to zdołał odrobić straty i doprowadzić do remisu. Niestety, było to wszystko, na co było stać naszego reprezentanta. Znów przegrał bowiem przy własnym serwisie i w całej partii poległ 5:7.

Druga odsłona to już zdecydowana przewaga Fogniniego. Włoch zaczął znakomicie – od czterech wygranych gemów z rzędu. Przewagi podwójnego przełamania z rąk już nie wypuścił i w całym meczu triumfował 7:5, 6:2, zapewniają sobie tym samym awans do ćwierćfinału.

Fabio Fognini (Włochy, 3) – Łukasz Kubot (Polska) 7:5, 6:2