Loughborough: Łomacki odpada w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: itftennis.com

Piotr Łomacki nie zdołał awansować do półfinału turnieju ITF w Loughborough. W spotkaniu ćwierćfinałowym z Samem Barrym przegrał 6:7(2), 0:6.

Łomacki zmagania w Wielkiej Brytanii zaczynał od kwalifikacji, ale trzeba przyznać, że w turnieju głównym miał mnóstwo szczęścia. W pierwszej rundzie grał z Tuckerem Vorsterem, który skreczował przy stanie 6:2, 4:3 dla Polaka. W kolejnym meczu naprzeciwko Łomackiego miał stanąć rozstawiony z numerem jeden Ashley Hewitt, ale oddał mecz walkowerem.

W taki sposób nasz reprezentant znalazł się w ćwierćfinale, w którym mierzył się z rozstawionym z "siódemką" Irlandczykiem Samem Barrym. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści dobrze serwowali i ani razu nie stracili własnego podania, przez co partia rozstrzygnęła się dopiero w wygranym przez Barry’ego tie breaku.

Zwycięstwo w pierwszej odsłonie podbudowało Irlandczyka, który w drugim secie nie oddał Łomackiemu nawet jednego gema i awansował do półfinału.