Moskwa: Rosolska i Huber w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Liezel Huber awansowały do ćwierćfinału turnieju w Moskwie. Amerykańsko-polska para wygrała z Iriną Buriaczok oraz Oksaną Kałasznikową 6:2, 7:6(5).

Rosolska ma przyjemność grać w Moskwie w duecie z jedną z najbardziej utytułowanych deblistek w historii, triumfatorką 43 turniejów WTA oraz dziesięciu wielkoszlemowych.

Rosolska oraz Huber po raz pierwszy grają wspólnie i w Moskwie zostały rozstawione z numerem cztery. W pierwszym meczu uporały się w dwóch setach z Buriaczok oraz Kałasznikową, z którą Polka wielokrotnie grała wspólnie. Mecz trwał godzinę i 21 minut, a „nasza” para wykorzystała w nim 5 z aż 17 break pointów, trzykrotnie tracąc swój serwis.

W ćwierćfinale rywalkami Liezel Huber oraz Alicją Rosolską będą Raluca Olaru i Olga Sawczuk.

Pierwsza runda debla:
L. Huber, A. Rosolska (USA, Polska, 4) – I. Buriaczok, O. Kałasznikowa (Ukraina, Gruzja) 6:2, 7:6(5)