Luksemburg: Piter znów przeszła eliminacje!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Jan McIntyre

Katarzyna Piter znów zagra w głównym turnieju WTA! 22-letnia Polka tym razem przeszła eliminacje imprezy w Luksemburgu, pokonując w ich decydującej fazie Carinę Witthoeft z Niemiec.

O tym, że forma Kasi Piter wyraźnie zwyżkuje, nie trzeba nikogo przekonywać. W zeszłym tygodniu Polka po raz pierwszy w karierze przeszła eliminacje do turnieju WTA, a następnie wygrała mecz w głównym cyklu, pokonując w trzech setach Irinę-Camelię Begu. Kolejne wartościowe zwycięstwo odniosła w niedzielę w Luksemburgu, kiedy to wygrała z notowaną w pierwszej setce Christiną McHale.

Dopełnieniem dzieła było dzisiejsze zwycięstwo z Cariną Witthoeft. 18-letnia Niemka zajmuje wprawdzie niższą pozycję niż Polka, jest bowiem 180., ale w tym roku osiągnęła kilka cennych wyników, jak choćby przejście eliminacji Wimbledonu. W Luksemburgu wyraźnie lepsza była Piter. Na początku pierwszej partii poznanianka miała problemy z utrzymaniem podania, ale obroniła trzy break pointy, a po chwili sama uzyskała przełamanie. Kryzysowy moment przytrafił się Polce w dziewiątym gemie. Serwując przystanie 5:3, Piter prowadziła 40-0, ale roztrwoniła przewagę i musiała bronić trzech break pointów. Ostatecznie wyszła jednak z opresji i wygrała seta 6:3. W drugiej partii było jeszcze spokojniej. Polka poprawiła statystyki serwisowe, dzięki czemu rywalce jeszcze więcej zabrakło do zdobycia choćby jednego breaka. Sama przełamała Witthoeft dwukrotnie i triumfowała 6:2.

Piter nie miała szczęścia podczas losowania miejsc w głównej drabince. Trafiła na rozstawioną z „czwórką” Kirsten Flipkens. 27-letnia Belgijka to 20. rakieta świata i półfinalistka tegorocznego Wimbledonu. Prezentuje nietypowy styl gry – jednoręczny, slajsowany bekhend i częste ataki do siatki. Dla młodej Polki będzie to kolejna konfrontacja z przedstawicielką szerokiej światowej czołówki. Przed tygodniem w Linzu urwała tylko jednego gema Dominice Cibulkovej.