Luksemburg: porażka Kawy w eliminacjach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Katarzyna Kawa przegrała w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Luksemburgu z wyżej notowaną Kristiną Kucovą 4:6, 0:6.

Kawa po raz trzeci w karierze próbowała szczęścia w eliminacjach do zawodów WTA Tour i niestety na swój pierwszy występ w turnieju głównym będzie musiała jeszcze poczekać.

20-letnia Polka w pierwszym secie zdołała nawiązać wyrównaną walkę ze 166. w rankingu Słowaczką, ale okazała się gorsza o jedno przełamanie. W drugiej partii Kawa nie zdołała wykorzystać żadnej z czterech okazji na przełamanie, a na dodatek ani razu nie utrzymała swojego podania. Mecz trwał godzinę oraz 13 minut.

W eliminacjach do turnieju BGL BNP Paribas Luxembourg Open zagra jeszcze Katarzyna Piter, której pierwszy mecz przełożono na niedzielę (dziś grała półfinał debla w Linzu). Poznanianka zmierzy się z Niemką Kathariną Hobgarski.