Joue-Les-Tours: będzie polski ćwierćfinał

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Marta Domachowska bardzo dobrze spisują się w turnieju ITF we francuskim Joue-Les-Tours. Obie wygrały mecze drugiej rundy i w ćwierćfinale zmierzą się ze sobą.

Linette była faworytką spotkania z Vrljić i nie zawiodła. Polka grała w tym meczu bardzo dobrze, od początku przejmując kontrolę nad wydarzeniami na korcie. W pierwszym secie okazała się lepsza o dwa przełamania, w drugim o jedno i zwyciężyła 6:2, 6:4.

Cięższe zadanie czekało Domachowską, która mierzyła się z notowaną blisko 250 miejsc wyżej Viktoriją Golubic ze Szwajcarii. Pierwszy set należał właśnie do Golubic, która bez większego problemu wygrała do dwóch.

Później role na korcie się jednak odwróciły. W drugiej partii to Polka zwyciężyła 6:2, a w trzeciej dopełniła dzieła – grała znakomicie, oddała rywalce tylko jednego gema i tym samym odniosła we Francji już piąte zwycięstwo (razem z meczami eliminacyjnymi), po raz kolejny pokonując wyżej notowaną rywalkę.

Domachowska i Linette trafiły do jednej ćwiartki drabinki i sprawę awansu do półfinału rozstrzygną między sobą. Ten mecz powinien zostać rozegrany w piątek.

Magda Linette (Polska) – Ana Vrljić (Chorwacja) 6:2, 6:4
Marta Domachowska (Polska, Q) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 2:6, 6:2, 6:1