Linz: dotkliwa porażka Piter

Katarzyna Piter otrzymała bolesną lekcję tenisa od 23. w rankingu Dominiki Cibulkovej. 22-letnia poznanianka przegrała w drugiej rundzie turnieju w Linzu 0:6, 1:6.

Piter w Linzu udanie przedarła się przez eliminacje, zaś w pierwszej rundzie okazała się lepsza od Iriny-Camelii Begu.

Polka na mecz ze Słowaczką wyszła z zabandażowanym lewym udem i widać było, że odczuwa ból. Nie wpłynęło to jednak w zasadniczy sposób na wynik spotkania, gdyż znacznie bardziej doświadczona Cibulkova zagrała dobry mecz i była po prostu wyraźnie lepsza.

W pierwszym secie widać było dodatkowo u Piter spore zdenerwowanie. W efekcie Słowaczka pewnie wygrała partię otwarcia, nie tracąc przy tym nawet gema. Na początku drugiego seta Polka popisała się kilkoma bardzo efektownymi akcjami i dosyć nieoczekiwanie wywalczyła w pierwszym gemie przełamanie. Okazał się to jedyny „łup” naszej tenisistki w tym spotkaniu. Cibulkova do końca kontrolowała przebieg rywalizacji i wygrała całe spotkanie w 52 minuty.

Za przejście eliminacji oraz awans do drugiej rundy turnieju WTA w Linzu Katarzyna Piter otrzyma 46 punktów rankingowych (a także 2 500 euro), co pozwoli jej na awans ze 158. miejsca w okolice 143. pozycji.

Jutro jeszcze poznanianka zagra spotkanie ćwierćfinału debla. Wraz z Ukrainką Iriną Buriaczok zmierzą się z rozstawionymi z numerem dwa Julią Goerges oraz Andreą Petkovic.

Dominika Cibulkova (Słowacja) – Katarzyna Piter (Polska, Q) 6:0, 6:1