Linz: Rosolska w półfinale debla

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansowały do półfinału rozgrywek deblowych w Linzu. Polsko-kanadyjska para wygrała z Samanthą Murray i Jade Windley 6:1, 7:6(4).

Nieco ponad godzinę zajęło Rosolskiej i Dabrowski rozprawienie się z brytyjskimi przeciwniczkami. W pierwszej partii najwyżej rozstawione tenisistki straciły tylko jednego gema, ale wynik nie do końca oddaje przebieg seta. Brytyjki miały aż pięć szans na przełamanie i żadnej nie wykorzystały, a Rosolska i Dabrowski dwukrotnie odebrały podanie rywalkom.

W drugim secie obie pary poprawiły skuteczność serwisu i gra zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana. Murray i Windley prowadziły już 3:1, ale Polka z Kanadyjką odrobiły stratę przełamania i doprowadziły do tie breaka. W nim przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ćwierćfinał debla:
A. Rosolska, G. Dabrowski (Polska, Kanada, 1) – S. Murray, J. Windley (Wielka Brytania) 6:1, 7:6(4)